SQT® Bio Microneedling


Revolučné ošetrenie pleti, ktoré neinvazívne rieši viacero cieľov naraz. Bez ihiel, bez znecitlivenia, bez prístroja, bez kyselín, bez poranení.

Úplne nový typ microneedlingu alebo mikroihličkovania pleti – tento krát bez nutnosti používať tradičné nástroje ako dermaroller alebo dermapen. Pri použití dermarolleru alebo dermapenu môže pleť krvácať, zatiaľ čo ošetrenie SQT Bio Microneedling prevádzame bez krvácania či poranenia pleti, bez bolesti, bez anestetík, vo veľmi krátkom čase cca. 1 hod.

Pomocou SQT® Bio Microneedling dosahujeme efektívne, bezpečne a prirodzene celkové zlepšenie stavu pleti – omladenie, zlepšenie elasticity, zjednotenie tónu pleti a redukciu pigmentových škvŕn, redukciu akné, vrások.

Princíp ošetrenia SQT® Bio Microneedling

Podstatou ošetrenia je hydrolyzovaná sladkovodná riasa – špongia (fresh water spongilla). Spongilla prechádza procesom, v rámci ktorého sa rozloží na mikroskopické kryštáliky, tzv. spikuly. Spikuly majú veľmi ostrú štruktúru a v priebehu pár minút dokážu penetrovať cez pokožku až k derme. V pleti vytvoria v priebehu 5 minút cca. 3 milióny kanálikov, a absorbujú sa až k derme, kde stimulujú metabolizmus pokožky – regeneráciu a tvorbu kolagénu. Majú tiež schopnosť absorbovať nečistoty.

SQT Spongilla Beauty Store
SQT Spongilla Beauty Store
SQT Spongilla Beauty Store
SQT Spongilla Beauty Store

Jedno ošetrenie SQT® Bio Microneedling kombinuje v sebe efekt mikrodermabrázie, rádiofrekvencie a mezoterapie. Bunkový cyklus obnovy je skrátený z 28 dní na 7 dní. Jedno ošetrenie SQT® Bio Microneedling cieli naraz na viacero problémov pokožky.

zdroj foto: FB SQT Spongilla Beauty Store
zdroj foto: FB SQT Spongilla Beauty Store

Typy ošetrení SQT® Bio Microneedling:

SQT® REVITALIZING

Rieši textúru a vzhľad pleti, zjemňuje pigmentácie, zjednocuje farbu pleti, rieši hydrobalans, jemné vrásky, celkové omladenie a regeneráciu. Počas ošetrenia vtláčame do pleti mikroihličky a zároveň prídavné aktívne látky, ktoré sa vďaka spikulám ešte účinnejšie vstrebávajú.


zdroj foto: FB SQT Spongilla Beauty Store
zdroj foto: FB SQT Spongilla Beauty Store

SQT® ANTI AGING

Rieši elasticitu pleti, textúru a vzhľad pleti, vrásky, lifting, remodeláciu a omladenie pleti, zjemňuje, vyhladzuje, regeneruje. Počas ošetrenia vtláčame do pleti mikroihličky a zároveň prídavné aktívne látky, ktoré sa vďaka spikulám ešte účinnejšie vstrebávajú.

zdroj foto: FB SQT Spongilla Beauty Store
zdroj foto: FB SQT Spongilla Beauty Store

SQT® RESURFACING na mastnú a problematickú pleť, stopy po akné, jazvičky.

zdroj foto: FB SQT Spongilla Beauty Store
zdroj foto: FB SQT Spongilla Beauty Store

Kontraindikácie:

Tehotenstvo, poškodená pokožka – otvorené rany, zvýšená telesná teplota, herpes, rozacea, slnkom spálená pleť. Odstup od chemického peelingu, mikrodermabrázie, laserovej epilácie 14 dní, nepoužívať kyseliny a retinol 14 dní pred oš., odstup 1 mesiac od procedúr ako botox, klasické ihličkovanie, lasery, výplň kyselinou hyalurónovou. Ošetrenie je vhodné pre všetky typy pleti, okrem veľmi citlivej.


Vaša starostlivosť doma po ošetrení:
Pleť je po ošetrení hladká, suchosť, začervenanie, prípadne mierny opuch sú v poriadku a vymiznú do 24-48h. Kým sa mikroihličky prirodzene vylúčia z pokožky, budete pociťovať akupunktúrny vnem – pocit pichania ihlou pri dotyku pleti. Toto potrvá max. 3-4 dni po ošetrení. Pokožka môže byť svrbivá, olupovať sa, suchú kožu však násilne neodtrhávame, mohli by vzniknúť jazvičky. 24h po ošetrení nepoužívať makeup, ideálne len čistú vodu a reparačný krém (nie mastné ťažké krémy, tie by zabránili vylúčeniu mikroihličiek). Nesaunovať sa, nešportovať, vyhýbať sa soláriu. 7 dní po ošetrení používať iba nedráždivé produkty bez alkoholu, vyhnúť sa účinným látkam ako retinol, kyseliny, nepeelingovať, dostatočne hydratovať. Na deň používať SPF krém.